BOSZ VOM BURGHOF  21-11-2003

Home
ADDY V.D. BURGSTÄTTE

(VPG III, ADPr, IPO III, Angekört ZVA IIA, HD-2)

 

 

Addy vd Burgstätte

ALFRED V.D. URFTQUELLE  

(IDC-SGR’99, VPG III, FH 1,   IPO III, Angekört ZVA 1A,   HD-2)

 

Alfred vd Urftquelle

MANNIX V. D.WEYERMÜHLE
(HD 1, PSP)

 

Mannix vd Weyermühle

 
ADUX VOM MERKURECK

(HD 2, PSP, NW)

 

Adux v Merkureck

 

AMOR V. D. WEYERMÜHLE
(HD 1,SchH III, IPO III, FH)

Amor vd Weyermühle

 

CHESKA V. D. MOOREICHE

 

GINA V.D. WEYERMÜHLE

(DZB.100302 Sch H III, IPO III,

FH ,HD-1)

 

Gina vd Weyermühle

 

BORIS V.D. WEYERMÜHLE 

 (DZB 96350 Sch H III, Angekört Kl. II A, HD-1)Boris vd Weyermuhle

 

ANOUK V.D. WEYERMÜHLE

(DZB 93736 Sch H III, Angekört Kl. II B, HD-1)

Anouk vd Weyermühle

OHRA V. D.WEYERMÜHLE

(HD 1, SchH III, Angekört II b)

 

 

Ohra vd Weyermühle

HERTOG CONAN V. MANENSHEIDE

(N.H.S.B. 1647154 Sch H III, IPO III, VDH-Ch, Bds-Sg, IDC-Sg, Ned ,FR, Lux, Dts-Ch, DV-Sg, DV-Meisterschaft, Euro-Sg,Welt.Sg,Int.Ch, Angekört ZVA 1A ,    ZTP V1A,HD-1)

Conan DV sieger

 

WASKO V. BINSELBERG  

(DZB95764 IPO III,SchH III, FH, Dts-Kamp., HD-1,Angekört I A,)

Wasko v Binselberg

 

UDINE V. FRANKELAND

 (N.H.S.B. 1460168 IPO III, UV, AD.,       HD-1, "IMP" (DTSL.),Angekört IA,)

 

HERA V. D. WEYERMÜHLE
(HD 2, SchH III)

Hera vd Weyermühle

 

ARGUS V. GERONATAL

 

 

ALFA V. D. WEYERMUHLE

 

BRISTA V.D. DOBERWACHE

(VPG III, FH I, ADPr, IPO III, Angekört IIA, HD-1)

 

 

Brista Doberwache

GERO V. D.MOOREICHE

(HD 1, SchH III, IPO III, Angekört II a (ZVA)

 

 

Gero vd Mooreiche

ASCO V. D. WEYERMÜHLE

(HD 1, SchH III)

Asko vd Weyermühle

 
BINGO V. ELLENDONK

DZB86210, SchH III, DV-Meisterschaft , Angekört ZVA

Bingo v Ellendonk

 
CONA V. NIEDERKASSEL

DZB88722

Cona v niederkassel

CORA V. D. MOOREICHE
(HD 1, SchH III, IPO III, FH,Angekört II a)

 
ALI V. LANGENHORST

DZB89464

Ali Langenhorst

 
BRISTA V. REUSCHENBERG

 

KLEO V. D.WEYERMÜHLE
(HD 1, SchH III, IPO III, FH II )

 

Kleo vd  Weyermühle

 

AMOR V. D.WEYERMÜHLE
(HD 1, SchH III, IPO III, FH)

Amor vd Weyermühle

 
BINGO V. ELLENDONK

DZB86210, SchH III, DV-Meisterschaft , angekört  ZVA

Bingo v Ellendonk

 
CONA V. NIEDERKASSEL

DZB88722

 

GINA V.D. WEYERMÜHLE  

(DZB.100302 Sch H III, IPO III, FH ,HD-1)

Gina vd Weyermühle

 

 

BORIS V.D. WEYERMÜHLE 

(DZB 96350 Sch H III, Angekört Kl. II A, HD-1)

Boris vd Weyermühle

 

ANOUK V.D. WEYERMÜHLE

(DZB 93736 Sch H III, Angekört Kl. II B, HD-1)

Anouk vd Weyermühle

BADHITA DU CHAMPION

(VPGIII, FH I, ADPr,IPO III, Angekört  IA,HD-1)

 

 

Baditha du Champion

NINGICOSAN V.D. WEYERMÜHLE

 (DZB. 106190 - NHSB1900841- HD-1 ,ZTP V I A, BH, ADPr,       Sch H III,  IPO III,

Angekört ZVA II A, FH II)

 

Ningicosan vd Weyermühle

HERTOG CONAN V. MANENSHEIDE  

(N.H.S.B. 1647154 Sch H III, 

IPO III, VDH-Ch, Bds-Sg, IDC-Sg, Ned ,FR, Lux, Dts-Ch, DV-Sg, DV-Meisterschaft, Euro-Sg,Welt.Sg, Int.Ch, Angekört ZVA 1A,ZTP V1A,HD-1)

Hertog Conan van Manensheide

WASKO V. BINSELBERG  

(DZB95764 IPO III,Sch H III, FH, Dts-Kamp., HD-1,Angekört I A,)

Wasko v Binselberg

 

ALI V. LANGENHORST

DZB89464

Ali Langenhorst

 

 

QUEKE V. BILSENBERG

 

UDINE V. FRANKENLAND

(N.H.S.B. 1460168 IPO III, UV, AD., HD-1, "IMP" (DTSL.),Angekört IA,)

 

MIRKO V. KLOSTER KAMP

 

ILKA V. FRANKENLAND

 

GINA V.D. WEYERMÜHLE

(DZB.100302 Sch H III, IPO III, FH ,HD-1)

 

Gina vd Weyermühle

BORIS V.D. WEYERMÜHLE

(DZB 96350 SchH III, Angekört. Kl. II A, HD-1)

Boris vd Weyermühle

 

 

AKIM V. VACIWEBA

 

 

ALFA V. D. WEYERMUHLE

 

ANOUK V.D. WEYERMÜHLE

(DZB 93736 Sch H III, Angekört Kl. II B, HD-1)

Anouk vd Weyermühle

 

BINGO V. ELLENDONK

DZB86210, SchH III, DV-Meisterschaft , angekört  ZVA

Bingo v Ellendonk

 
CONA V. NIEDERKASSEL  
DZB88722

Cona v niederkassel

TOSKA VAN  DE HUIZE REYMEN

(VPG II,HD-1)  

 

EDZAR DOBRY DU BOIS DE LIERS

(IPO III, ZTP V1 A, HD-1)

 

Edzar Dobry du Bois de Liers

HERTOG ALFA V. LE DOBRY

(Keurklasse 1, ZTPV1A,VH III, Sch H III,  IER III, IPO III, Deut Kampioen VDH Kampioen)

Hertog Alpha le Dobry

 

DON DAYAN V. FRANCKENHORST

SchH III

Don Dayan v Franckenhorst

 

TANJA V.D. KUNNEMABORGH

SchH 1, Angek 1 A, ZTP V1A

Tanja vd Kunnemaborgh

ATCHKA DE PISCOP

 

Atchka de Piscop

 

 

TITUS DE VERTEMUSE

(Ch.Int, CH.Fr, Ring III)

Titus de Vertimuse

 

RIVAL DE PISCOP

 

ANGEL DU CHAMPION

(SchH III , IPO III, VZH, UV, AD-pr , BH,ZTP)

 

FRIDOLIN VOM HAUSE ERLICH

(SchH III , IPO III, FH, AD)

 

 
REX ROCCO VAN DRUIDENSTEIN (DZB486, SchH III, IPO III)

Rex Rocco v Druidenstein

 
KESSY V. GAXHARDTER WALD

(SchH II)

 

ASTRID V. HAGERLO

(IPO III, UV, SpH)

 

 
ETHAN EZRA V. DIASPORA  
(IPO I , VH I)

 

 

FABY  

(NHSB 1152588)  (UV)

 

© Theo Dekker / tel. 0031628899542 / e-mail : t.dekker@hetnet.nl